Legalny remont, przebudowa lub budowa,
czyli jak zadowolić urzędy i czasem „życzliwych” sąsiadów
Nie myślmy sobie, że nasza budowa lub remont interesuje tylko nas i zatrudnionych wykonawców. Chcą w nim również aktywnie uczestniczyć urzędy państwowe. W bardzo wielu przypadkach musimy je poinformować o zamiarze prowadzenia robót lub uzyskać na niego pozwolenie. Ostrzegamy przed bagatelizowaniem wszechwładnej biurokracji.
W naszym otoczeniu znajdzie się wielu „życzliwych”, którzy ochoczo poinformują władze, że pukamy i stukamy bez urzędowej akceptacji. Lepiej więc załatwić wszelkie formalności i gwizdać na urzędy (oby nie za głośno).
W świetle zmienionych i aktualnie obowiązujących przepisów warto zapoznać się ze znacznymi zmianami w tym temacie oraz w kontekście terminów administracyjnych, które także uległy zmianom.
Poniżej prezentujemy aktualnie obowiązujace od 19.09.2020r. wymagania formalne dotyczące prac budowlanych i remontowych przygotowane przez mnie w formie poszczególnych katalogów
1. Katalog (zielony) obejmujący budowy obiektów, które nie wymagają ani obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę, ani nie podlegają konieczności zgłoszenia w urzędzie.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej- kliknij w poniższy link, aby poznać wszystkie typy obiektów